2019-2020 Tentative Class Lists

Kindergarten: Ms. Reavis (246)

T. Adediran

C. Allen

A. Altena

J. Arana

W. Arthur

L. Bradshaw

C. Breaker

J. Byrd

M. Davis

Q. Demers

P. Franklin

M. Jones

D. Lucas

M. Mason

E. Miller

M. Patton

E. Pearson

S. Peters

L. Rademacher

J. Richardson

R. Santos-Colon

J. Sindjui

O. Small

C. Stanley

B. White

D. Williams

 

Kindergarten: Ms. Norred (201) 

L. Arellano

J. Boston

J. Browning

J. Carter

D. Cave

M. Coachman

D. Dickey

I. Hendy

L. Herman

G. Kirkland

R. Mason

M. McCrimmon

L. McElvaine

A. Merjilla

C. Mills

J. Montecillo

O. Onyegbule

M. Pinder

J. Riddick

A. Rodarte

D. Schnaitmann-Robeson

V. Silcott

M. Thai

L. Decierto

D. Tuttle

 

1st Grade Ms. Marshall (202) 

D. Aceves

E. Bartolome

H. Black

L. Braxton

T. Carroll-Jones

N. Clisby

G. Cooper

J. Cooper

T. Lashae

A. Curry

D. Dawkins

J. Deville

A. Feuring

J. Ivler

B. Jahnke

A. Lawal

A. Mack

L. Mauss

M. Monroe

A. Morris

C. Enriquez

L. Vazquez

Z. Smith

L. Spargo

O. Watson

L. Zuhlsdorf

 

1st Grade: Ms. Martin (222)

D. Kavellie

B. Alfred

G. Brown

B. Carter

Z. Clark

W. Feuring

E. Hendy

M. Jaques

L. Lewis

R. Livingston

Z. Lucas

I. Lynum

A. Moe

J. Ortiz

A. Panda

A. Peterson

J. Reed

D. Simms

J. Sindjui

T. Stewart

E. Todaro

P. Townes

J. Tyler

L. Warren

 

2nd Grade: Ms. Carter (206) 

J. Aribal

C. Breaker

A. Brockes

Z. Brooks

B. Darif

B. Davis

M. Greer

J. Henderson

L. Herman

T. Holcom

S. Hynson

K. Jackson

P. Johnson

H. Kruger

K. Long

S. Moe

C. Pinder

T. Prunty

A. Randolph

L. Sorg

J. Williams

 

2nd Grade: Ms. Beaton (207) 

B. Bradley

I. Burgdolf

I. Calo

M. Chatman

L. Collier-Luke

M. Couvson-Porshe

R. DeCastro

E. Farmer

S. Gatewood

J. Jones

R. Kane

B. King

B. Masalosalo

M. Navarro

R. Ogamba

N. Olawoyin

S. Pearson

C. Reyes

N. Reynolds

L. Sharpe

N. Vivas

 

3rd Grade: P. McIlmail (211) 

Ken. Anderson

K. Bishop

A. Clark

A. Coleman

N. Dunn

A. Elmore

A. Gamble

M. Harper

K. Henze

K. Horne

M. Jenkins

K. Horne

M. Jenkins

T. Jones

M. Kruger

M. Lowry

J. Marshall

C. Nwaeze

B. Ogamba

J. Parrish

C. Patterson

M. Ridgeway

L. Rios

K. Smith

C. White

 

3rd Grade: C. Copes (217) 

Ko. Anderson

O. Battle

R. Browne

V. Silva

C. Kozack

M. Lovick

L. Miller

J. Mills

M. Palmer

I. Preston

E. Russel

T. Silcott

A. Simmons

A. Sorg

L. Tyler

L. Valdez

K. Waiters

P. Walters

J. Wall

A. Warren

D. Williams

 

3rd Grade: Ms. Lande (221) 

J. Arana

S. Batchler

Z. Bustillos

E. Chastine

M. Coleman

B. Cooper

B. Demers

N. Harris

A. Jenkins

S. Jones

J. Kirkland

K. Lynum

C. Mason

K. Mims

A. Monroe

I. Osumah

T. Rollins

L. Walcott

E. Wise

 

4th Grade: Ms. Gaston (212) 

D. Arthur

X. Barnes

C. Brockes

C. Brown

B. Brown

S. Burton

A. Cleveland

C. Demers

J. Edwards

L. Franklin

D. Hall

J. Harper

E. Ivler

J. Jackson

H. Kibbe

S. Knight

R. McKnight

J. Puhr

B. Simms

J. Sindjui

G. Stacey

C. Watson

S. Wells

J. Wenger

L. Wright

 

4th Grade: Ms. Cook (216) 

A. Allen

C. Bell

H. Bishop

N. Boutte

K. Bradshaw

C. broadnax

G. DeCastro

P. Feuring

D. Fleming

I. Flores

K. Henze

A. Jones

C. Kibbe

K. King

X. Martinez

P. McCullough

A. Midgette

J. Moore

M. Muhammed

A. Nanevie

J. Gonzalez

J. Phillips

B. Santos

D. Terry

E. Tierney

S. Wokoma

 

5th Grade: Ms. Warner (226)

J. Bell

A. Castillo

K. Ferrell

H. Feuring

J. Field

O. Hood

D. Jackson

A. Jones

K. Jones

R. Kane

L. Kelly

K. King

J. Metoyer

O. Onyegbule

A. Panda

K. Parrish

Y. Putal

J. Reed

C. Reyes

N. Samuel

M. Santos-Colon

D. Stevens

M. Walcott

 

5th Grade: Ms. Snipes (242)  

A. Adams

K. Atkins

T. Ayodeji

Z. Boone

C. Bowman

M. Harper

M. Jackson

A. Johnson

M. Jones

N. Kalu

A. Ortiz

I. Pierce

Z. Randolph

E. Russel

D. Simmons

M. Smith

L. Spargo

I. Stanton-Young

S. Stevens

V. Taylor

K. Thomas

Z. Thompson

C. Vivas

A. White

 

6th Grade:  Ms. Frager (227)  

A. Adams

N. Alfred

M. Bailey

A. Bondello

F. Brown

L. Collins

A. Darif

M. Davis

C. Donovan

B. Greene

J. Hady

M. Henze

A. Johnson

Mi. Johnson

M. Linares

Q. Mitchell

S. Owens

A. Planas

J. Potter

T. Rollins

I. Shambley

M. Sykes

C. Walters

A. Wenger

O. Willis

K. Womack

6th Grade: Mr. Hardy (241) 

C. Bell

C. Bethune

Z. Bridges

N. Cannady

A. Chisolm

N. Creek

A. Docteur

J. Garrison

R. Gontraz

C. Habener

J. Harrison

K. Holmes

P. Jeter

A. Johnson

Mo. Johnson

M. Jones

K. Le

D. Linnen

M. Lucas

C. Mack

I. Painter-Wasson

J. Planas

A. Robles

I. Swinton

A. Taylor

J. Thompson

L. Tornau

 

7th Grade: Ms. Barrett (231 )

A. Ayodeji

L. Bosrock

A. Brown

H. Chisolm

Z. Clark

O. Cleveland

M. Collier

C. Curtis

Q. Douglas

D. Fitzhugh

M. Flemming

J. Flores

J. Franklin

L. Fridge

L. Jackson

Z. Jones

E. King

C. Knight

I. Nellenbach

S. Paul

I. Peterson

E. Poole

C. Powell

J. Sharpe

S. Sullivan

E. Watson

K. Wilkinson

 

7th Grade: Mr. Mirasol (237)

M. Alfred

K. Anderson

L. Boone

Q. Bowens

L. Brown

C. Burgess

T. Castillo

K. Chestnut

A. Davis

A. Dawkins

Z. Hjelstrom

O. Hood

M. Hull

R. Johns

T. McGhee

E. McQueen

N. Onyegbule

C. Sandidge

M. Santos

T. Toliaferro

N. White

A. Woodberry

 

8th Grade: Mr. Riggs  (232)

K. Ambris

J. Berlanga

C. Bolden

I. Brown

J. Bryant

T. Carey

M. Collier

L. Dariff

A. Etheridge

A. Field

C. Gordon

J. Hargrove

O. Jolley

S. Mason

J. Patterson

D. Pearson

J. Reyes

A. Riggans

L. Robles

M. Samuels

W. Sander

E. Smith

A. Sorge

J. Whitaker

 

8th Grade: Mr. Greene (236)

C. Bowman

N. Broadnax

K. Bryant

J. Bullock

D. Castano

B. Chen

N. Chew

J. Collins

J. Deville

B. Elazier

L. Gordan

J. Griffin

W. Higdon

S. Jones

T. Lawton

A. McGhee

H. Miller

T. Moore

E. Quiroz

A. Scott

N. Vazquez

M. Walcott

M. Wimbush